Начало » Други » 76% от крипто копачите използват възобновяеми енергийни източници

76% от крипто копачите използват възобновяеми енергийни източници

02.10.2020 16:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
76% от крипто копачите използват възобновяеми енергийни източници

Нарастващото търсене на енергия от базирани на Доказателство за работа (PoW) криптовалути като Биткойн (BTC) е особено гореща тема.

Но третото глобално проучване на крипто активите от Университета в Кеймбридж показва, че 76% от копачите на криптовалути поне частично използват електричество от възобновяеми енергийни източници.

Проучването установи, че над 39% от общата енергия, консумирана от PoW криптовалути, включително Биткойн, Етериум (ETH), Биткойн Кеш (BCH) и други, идва от възобновяеми енергийни източници.

Това противоречи на предишно подобно проучване на университета, което установи, че само 28% от общата енергия, консумирана за добив на криптовалути, идва от възобновяеми ресурси. През 2018 г. 60% от миньорите са използвали възобновяеми енергийни източници като част от своя енергиен микс.

Според последното проучване, водноелектрическата енергия е най-често срещаният източник на енергия за миньорите. Съобщава се, че почти 62% от миньорите използват хидроелектричество. Източниците на въглища и природен газ заемат второто и третото място със съответно 38% и 36%.

Вятърът, петролът и слънчевата енергия са трите други често срещани източници на енергия за копачите на криптовалути.

Докладът допълнително разделя потреблението на енергия от миньори по региони, като отбелязва, че копачите от Азиатско-Тихоокеанския регион, Европа, Латинска Америка и Северна Америка използват почти равен процент хидроелектрическа енергия в сравнение с електричеството от други източници като въглища, природен газ, вятър и нефт.

Енергията от въглища е най-разпространена в региона на APAC, допринасяйки почти еднакво количество електроенергия за миньорите като водноелектрическите източници. Нито един копач от Латинска Америка не използва електричество с въглища за добив на криптовалути.

Докладът също така отбелязва, че APAC копачите допринасят за почти 77% от хеширащата мощност на Биткойн, но използват най-ниските количества възобновяеми енергийни източници. И докато Северна Америка добавя само 8% от общата хешираща мощност, 63% от енергията, консумирана за добива на Биткойн, идва от възобновяеми източници. 

Европа е едва на второ място след Северна Америка, отчитайки почти 30% от добива на криптовалути, задвижван с възобновяема енергия. Континентът допринася с близо 10% от световната хешираща мощност на Биткойн.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Директорът на Binance с предупреждение за крипто сигурността

С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.

09.07.2025 18:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ripple избра BNY Mellon за попечител на резервите на стабилната монета RLUSD

Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).

09.07.2025 16:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето защо Фед може да понижи лихвите по-рано от очакваното според Goldman Sachs

Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.

08.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Robinhood подлежи на проверка от Европейска банка – ето защо

Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.

08.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.