Изобретението на бившия главен технологичен директор на Ripple Стефан Томас получи патент от USPTO.
Ripple Labs, базираната в Сан Франциско блокчейн компания, която стои зад платежния протокол на Ripple за система за софтуер, който включва интелигентни договори, получи патент от патентното бюро на Съединените Щати.
Изобретението е на бившия главен технологичен директор на Ripple Стефан Томас и главния изпълнителен директор на Coil Еван Шварц, който помогна при създаването на Interledger протокола за блокчейн-агностични криптовалутни плащания. Патентът бе публикуван първоначално на 7-ми юни 2018.
Системата описана в подаванията за патента позволява на така-наречените “смарт оракули”, за да се екзекутират интелигентни договори.
Тези оракули са компютърни платформи, които са способни да получават информация за определено условие, посочено в договора.
Ако трета страна бъде замесена, трябва да има уверения, че няма да подправя софтуера, който включва интелигентен договор.
“Резултатът, продуциран от екзекуция на копие на софтуера от съответната платформа, може да бъде получен от редица платформи. Може да бъде определен броя съответстващи резултати от изпълнението на софтуера. Дали броят от съответстващи резултати е равен на или по-голям от [определено ниво] може да бъде определен… Софтуерът може да включва имплементация на поне част от [акт], свързан с договорка между поне два субекта.”
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.