Доклад, разкрит от американската армия, разкрива, че в Северна Корея вече има над 6000 хакери, разположени в страни като Беларус, Китай, Индия, Малайзия, Русия, наред с други.
Операциите на четири подразделения се контролират от Бюро 121, отдела за кибер-война на страната-отшелник.
Докладът, наречен Севернокорейски Тактики, предполага, че хакерите не стартират ексклузивни кибератаки от самата Северна Корея, тъй като в страната липсва ИТ инфраструктура, която да разгърне мащабните кампании.
„Отделът за финансови престъпления“, наречен Bluenoroff Group, има около 1700 членове и е посветен на криптовалутите „чрез концентриране върху дългосрочната оценка и използването на уязвимите мрежи на врага„.
Известната група Lazarus, извърши многобройни хакове на борси за криптовалути и отключи злонамерения софтуер WannaCry между 2016 и 2017 г. Групата също застана зад скандалния хак на Sony Pictures.
Нейната мисия е „създаване на социален хаос чрез въоръжаване на уязвимостите на вражеската мрежа и предоставяне на полезен товар, ако режимът я накара да направи това“. Въпреки това, американската армия не успя да прецени колко хакери са в дивизията.
През март американският департамент за контрол на чуждестранните активи (OFAC) към Министерството на финансите санкционира двама китайски граждани, обвинени в пране на криптовалута, която беше открадната в хак през 2018 г., свързан с групата Lazarus. OFAC обвини Инин Тиен и Джуядон Ли в подпомагане на „злонамерена кибер дейност“.
Според последните доклади се предполага, че киберпрестъпниците, базирани в Северна Корея, използват непроследими монети за поверителност, за да конвертират откраднати средства в пари.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.