Корелацията на Биткойн е значително по-ниска в последните няколко дни.
Биткойн е независим актив и често се използва като запас от стойност. Фундаментите му са различни от тези на пазара на акции.
Въпреки това, най-голямата криптовалута следваше големия американски индекс S&P 500 за няколко месеца. Това започна с COVID-19, когато имаше срив на фондовата борса. Оттогава криптовалутата донякъде следва S&P 500 индекса.
Данни от Skew показват, че корелацията е ударила връх около началото на юли.
Скорошният възход на Биткойн намеква, че активът няма толкова висока корелация с индекса на този етап. В последните седем дни, BTC е отчел печалби от 8%, докато S&P 500 е паднал за същия период от време.
В началото на седмицата, S&P 500 индексът и другите два големи индекси – Dow Jones и Nasdaq – бяха тласнати нагоре от оптимизъм около потенциална COVID ваксина.
S&P 500 падна с около 2%, отчитайки загуба от 0.6% за седмицата в сравнение със седмичните печалби на Биткойн от 4%. Пазарът на акции е под голям натиск покрай нарастващото напрежение при взаимоотношенията между САЩ и Китай. Несигурността по отношение на следващия икономически стимул също може да оказва известен натиск.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс вярва, че Биткойн може да достигне $1 милион в рамките на следващите три години – и всичко зависи от икономическата политика и политическите цикли.
Биткойн се приближава към нови върхове и всички признаци сочат, че може би не след дълго ще подобри предишния си рекорд.
Съобщава се, че Украйна подготвя законодателство, което ще ѝ позволи официално да добави Биткойн към националните си резерви, което потенциално ще я превърне в една от първите страни, които правят това.
Скокът на Биткойн над $104,000 през тази година не е заглушил скептиците. Всъщност, през 2025 г. има 11 нови „смъртни акта“ – публични декларации, че криптовалутата е обречена – което надхвърля общия брой от миналата година.