Според данни, предоставени от изследователската фирма за криптовалути Santiment, броят на активните Eтериум адреси е нараснал до двугодишен пик от 486 000.
Последният път, когато вторият по големина блокчейн видя подобен ръст на активността, беше през май 2018 г.
По-специално, броят на Етериум портфейли с най-малко 0,1 ETH наскоро достигна нов най-висок връх за всички времена.
Междувременно, Етериум продължава да надминава Биткойн за трета поредна седмица по отношение на дневните такси, платени в преводаческата мрежа.
Както се съобщава, това се дължи на растежа на бързо нарастващата емисия на Tether (USDT).
ERC20 версията на Tether представлява лъвския дял от общото предлагане на стабилни монети. Потребителите на Tether трябва да плащат такси за газ (по този начин, да си взаимодействат с мрежата), за да извършват USDT транзакции.
След като стойността на децентрализираната финансова (DeFi) екосистема достига 1,66 милиарда долара, това също е важен напредък за растежа на транзакциите в Етериум мрежата.
Струва си да се спомене, че увеличаващите се транзакции с Етериум не са непременно ценови сигнал, като се има предвид, че потребителите избират да изпращат стабилни монети вместо Етериум.
Още през май общата стойност на ERC20 токените бяха на път да надминат Етериум в собствения му блокчейн.
Напрежението в общността на Cardano ескалира след сериозни обвинения срещу нейния основател, Чарлз Хоскинсън, за предполагаемо неправомерно управление на над 300 милиона ADA токена.
След вълната на оптимизъм, предизвикана от Consensus 2025, Pi Coin се понижи с над 20% за ден, изтривайки последните печалби и разклащайки доверието на огромната си потребителска база.
Вероятността спот Cardano борсово търгуван фонд (ETF) да получи зелена светлина до края на 2025 г. набира скорост – поне според пазарите за залoзи.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.