В скорошен доклад, отборът на Grayscale твърди, че стартирането на дигитална валута на централна банка (CBDC) ще помогне с приемането на Биткойн.
Според Grayscale, тези валути ще помогнат за приемането на Биткойн като предлагат инфраструктурата, нужна, за да се привлекат още потребители. Освен това, в доклада се споменава, че оскъдността на флагманската криптовалута е особена и различна от тази при фиатните валути.
“…ако дигиталните валути на централните банки бъдат пуснати успешно, инфраструктурата и образованието, които ще придружат употребата на тези активи, могат да послужат като път към по-нататъшното приемане на Биткойн и други дигитални валути.
Преместването на фиатните валути в дигитална инфраструктура ще подчертае, че Биткойн е специален не защото е дигитален, а защото Биткойн е оскъдна, безкомпромисна, аполитична валута, достъпна за всеки.”
Китай вече са стартирали пилотни тестове на дигиталния юан, като САЩ скоро ще последват.
По-рано тази година, дигиталният долар се разглеждаше като вариант за разпределението на икономически стимули с цел омекотяване на икономическите последствия от COVID-19.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.