Съоснователят на Eтериум, Виталик Бутерин, оприличи американския фондов пазар на криптовалутите в Twitter публикация.
Той казва, че много от дигитални активи се очаква да се „нормализират“ и да съзреят до нивото на традиционните активи. Вместо това, някои от най-големите компании в света търгуват волатилните алткойни.
Този вид сравнение между акции и криптовалути за пръв път започна да се появява в края на февруари, когато най-ценната разпродажба на акции в историята едва започна да набира скорост.
Както бе съобщено, графиката на S&P 500 за 28 февруари изглеждаше като вашият редовен Биткойн дъмп, когато криптовалутата беше все още относително стабилна.
Нещата станаха наистина грозни в началото на март, когато стана ясно, че Биткойн стана силно корелиран с широкия пазар. На 12 март BTC регистрира най-голямата си дневна загуба от седем години насам (повече от 51 процента).
На 15 март S&P 500 се срина с 11,98 процента, което е третият най-голям спад в историята на индекса, който е въведен за първи път през 1923 година.
Това беше последвано от бързо възстановяване под V-образна форма както за Биткойн, така и за акциите през Q2.
На 11 юни, най-бруталният ден за Уолстрийт от март насам, Dow, поредният бенчмарк индекс, спадна с почти седем процента (1862 пункта).
Тази касапница не беше игнорирана от инвеститорите в криптовалута – Биткойн спадна с повече от осем процента.
Въпреки силното отваряне, възходящото движение на фондовата борса бързо срещна проблеми, след като Федералният резерв предупреди за „доста постоянните“ икономически щети от пандемията и завлече BTC до дневните минимум от $9,230 на борсата на Bitstamp.
Оттогава Биткойн се възстанови до текущата си цена от $9,453 в тандем с акциите, тъй като волатилността продължава да е там.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.
Съединените щати въведоха тази седмица широк набор от нови вносни мита, насочени към над 30 страни и икономически блокове, в рязко ескалиране на мерките си за търговска защита, според списък на WatcherGuru.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.