Bitmain, водещият световен производител на хардуер за добив на криптовалути, пусна новата си интегрална схема със специално приложение (ASIC) - Antminer T19.
Според съобщение от 1-ви юни, новият Antminer T19 на Bitmain разполага с хешираща мощност от 84 терахеша / секунда с 3% граница на грешка и енергийна ефективност от 37,5 джаула / терахеша с 5% граница на грешка.
Новият модел на ASIC ще се продава на официалния уебсайт на производителя от днес и доставките ще започнат между 21 и 30-ти юни.
Чиповете, използвани в новото устройство, са същите като тези, представени в Antminer S19 и S19 Pro, но той също използва новото захранване APW12 и подобрен фърмуер. Съобщава се, че тези промени позволяват по-бързи стартови скорости за оптимизиран опит при копаенето.
Рикардо Мори, мениджър на малка по мащаб операция за добив във Венецуела, казва, че T19 е значително подобрение спрямо T17 и въвеждането му вероятно ще увеличи хеширащата мощност на Биткойн. Той също така вярва, че въвеждането на новия хардуер ще помогне на мрежата на Биткойн отново да покачи хеш-рейта:
„С въвеждането на T19 можем да очакваме, че хеширащата мощност значително ще се повиши и съответно трудността на добив заедно с нея. Това ще намали рентабилността и ще удължи отново очакваното време на възвръщаемост на инвестицията.“
Новината за T19 следва последните съобщения на общността, че наскоро стартиралите ASIC-и за копаене на Antminer S17+ от Bitmain са дефектни. Съоснователят на базираната в САЩ крипто консултантска и майнинг фирма Wattum, Арсений Груша, заяви;
„Никога досега не съм виждал такава дефектна продукция.“
Малко след критиките в началото на май Bitmain потвърди, че много ASIC единици от серията имат големи проблеми. Говорител заяви, че компанията вече е в преговори с клиенти, които срещат проблеми.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.