Telegram оттегли жалбата си срещу разпореждането на федералния съд на Съединените щати, което замрази издаването и разпространението на Gram токените на компанията, според съдебните документи от 22-ри май.
Този ход изглежда подсказва, че компанията е напълно изоставила своите планове на TON. По-рано този месец изпълнителният директор на Telegram – Павел Дуров обяви, че „активното им участие“ в проекта е приключило, като критикува американските регулатори за прекомерно увеличаване на мощността им.
Обявен през 2017 г., TON на Telegram е блокчейн платформа, насочена към улесняване на плащанията чрез Gram токени и хостинг на децентрализирани приложения при високи нива на мащабируемост. След като през следващата година тя събра почти 1,7 милиарда долара в два кръга за продажба на частни токени, компанията привлече вниманието на властите.
През октомври 2019 г. Комисията по ценни книжа и борси на САЩ удари Telegram с дело, обвинявайки ги в нарушение на американския закон за ценни книжа чрез провеждане на нерегистрирана продажба.
През март 2020 г. федералният окръжен съд на САЩ разреши разпореждане срещу Telegram, като попречи на компанията да издава Gram. Малко след това Telegram изпрати кратко известие за обжалване пред Апелативния съд, което вече отпадна.
Тъй като TON е проект с отворен код, целият му код е публикуван в Github. Това породи редица проекти, базирани на TON, а именно Free TON и NewTON.
По-рано миналата седмица Free TON стартира три отделни състезания за общността, за да захрани мрежата си.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.