Няколко дни след като в Китай правителството позволи употребата на хидроелектричество за ‘блокчейн проекти’ в регион с висока концентрация на миньори, бе приета директива, която до голяма степен противоречи на първата.
Всички районни администратори са били инструктирани да ‘насочат’ миньорите да прекратят операциите си.
Съчуан е особено добра дестинация за добив на Биткойн , тъй като е прохладен планински регион с ниски цени на електричеството. Офиси на гиганти като Bitmain и AntPool също са разположени в региона.
По-притеснителното е, че приблизително 9.66% от общия хеш-рейт е фокусиран в района. Според данни от BTC.com, шест от десетте най-големи миньори на Биткойн са базирани в Китай, като предполагаема част от тях са в Съчуан.
Трудно е да се получи точна и навременна информация от Китай за каквото и да било, но са направени проекции въз основа на доклади, идващи от държавата.
Ксинянг е на първо място по хеш-рейт принос, като регионът е отговорен за 35% от мощността.
Градове като Шанхай и Джъдзян също фигурират в списъка, но се нареждат по-ниско. Трудът и електричеството са скъпи там, така че двата града не представляват значителен процент от хеш-рейта.
Вероятно дейността по добив на Биткойн ще се засили в други провинции и градове, които имат много подобни условия на Съчуан – като Ксинджанг, Монголия и Юннан.
Биткойн започна юли под натиска на по-широки макроикономически фактори, но въпреки трудното начало демонстрира впечатляваща устойчивост.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко и беден татко“, разкри на 1 юли, че е закупил още един Биткойн, потвърждавайки своята дългосрочна оптимистична позиция, дори и това да е свързано с личен риск.
Според най-новите пазарни прогнози на Standard Chartered, през втората половина на 2025 г. Биткойн ще отбележи най-силното си поскъпване спрямо долара в историята.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.