Днес изпълнителният директор на Twitter и технологичният милиардер Джак Дорси заяви, че все още купува Биткойн за $10,000 всяка седмица.
Той заяви, че увеличава закупуването на биткойни в Cash Аpp – дъщерно дружество на собствения доставчик на плащания на Дорси, Square – с лимит от $10,000 седмично.
При днешните цени, това са 1,14 биткойна седмично.
Преди малко повече от година Дорси каза пред Tales from the Crypt, подкаст, организиран от Марти Бент, че купува Биткойн чрез Cash App и увеличава седмичните си лимити. Ограничението за приложението е $10,000. Дорси не спомена колко често е купувал BTC чрез Cash App, а само че е купил максумума през последната седмица.
Освен това, говорейки за „стакинг на сатошите“ – закупуване на малки количества Биткойн за дълги периоди от време – Дорси отбеляза, че „е видял това в Twitter“ и „смята, че това е страхотно“.
„Бих участвал, но вече надхвърлих лимита си в Cash App, за да не мога да купувам повече“, заяви Дорси на Tales from the Crypt на 4 март 2019 г.
Изпълнителният директор на Twitter е известен с про-Биткойн позицията си от известно време.
Дорси дори сравнява бялата книга на Биткойн с „поезия“ по време на появата си в подкаста за изкуствен интелект с научния работник от MIT Лекс Фридман, на 24 април.
Въпреки че преди това отказа да сподели подробности за общия си дял в Биткойн, Дорси отдавна е привърженик на криптовалутата в личния и професионалния си живот.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.