Почти 24 000 биткойни (BTC) бяха изтеглени от борсите след халвинга на мрежата на 11-ти май, сочат данните на Bitcoin Exchange Net-Flow от платформата за анализи на пазара Glassnode.
Тенденцията на изходящи трансфери на биткойни от борсите започна в средата на април и продължи само с кратко възстановяване в часовете преди и след халвинга:
Тази тенденция би могла да означава две нови развития – сегашните потребители поемат по-голяма отговорност за собствените си средства, а не да се доверяват на борсите, или че голяма част от новите потребители гледат на Биткойн като на запас от стойност, а не като на търговски актив.
Крипто общността редовно поставя под въпрос сигурността на борсите и мъдростта на потребителите, които държат големи крипто баланси на тях. Неофициалният профил на ‘Биткойн’ в Twitter с над 1 милион последователи сподели;
„Не са ли ваши ключовете; не са ваши и монетите.“
Хаковете на борсите се увеличават и стават все по-усъвършенствани, според компанията за анализ на крипто данни Chainalysis, което се отразява в доклада за крипто престъпността през 2020 г. През последните две години над $1,1 милиарда в криптовалути са били откраднати само в хакове на борси, като върха на атаките се случи през 2019 година – общо 11 хака.
Toп 10-те най-големи борси държат почти 13% от общото предлагане на Биткойн с над 2,300 BTC ($21,7 милиарда) в портфейли на веригата. Coinbase оглавява списъка с почти 1 милион (5,2%) под тяхното управление, което мнозина твърдят, че е достатъчно, за да манипулира цената на Биткойн по прищявка.
Броят на ежедневно активните Биткойн адреси надмина 1 милион за трети път. Преди това, броят на активните потребители видя подобен обем само в средата на юни 2019 г. и по време на бичия пазар в края на 2017 г.
Броят на новите адреси също непрекъснато нараства, като седмичната средна стойност достига двугодишен връх през тази седмица.
Публичните корпорации драстично увеличиха своите Биткойн (BTC) активи през 2025 г., придобивайки повече от двойно количеството, закупено от спот борсово търгуваните фондове (ETF) през първата половина на годината.
Японската компания Metaplanet Inc. се изкачи до пето място в списъка на публичните компании с най-големи Биткойн резерви, според нова актуализация на BitcoinTreasuries.net.
Исторически точен технически индикатор, който е прогнозирал всеки голям срив на Биткойн, отново се задейства, предупреждава крипто анализаторът Али Мартинез.
Европейският банков гигант UniCredit се готви да предложи на своите професионални клиенти нов инвестиционен продукт, свързан с ВТС ETF (IBIT) на BlackRock, според доклад на Bloomberg.