Изкопаните блокове на Етериум вече достигнаха 10 милиона, което представлява важен момент за втората по големина криптовалута.
Според Луит Холандър, за добиването на този голям брой блокове в продължение на пет години са били необходими повече от 15 зетахеша изчислителна мощност. Генезисният блок на най-големия алткойн беше добит на 20-ти юли 2015 г.
Етериум , заедно със своя ексцентричен съосновател Виталик Бутерин, се прочуха най-вече по време на ICO балона. Активът беше близо до това да задмине дори Биткойн през юни 2017 г.
След силен старт в началото на 2020 г., цената на ETH имаше най-големия си дневен срив към днешна дата на 12-ти март, но оттогава се повиши над нивото от $200.
Това постижение идва на прага на Етериум 2.0. Очаква се повторната итерация на криптовалутата, която също се нарича Serenity, да се появи през юли с пускането на Beacon Chain.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.
Нови данни от Santiment подчертават значителни разлики в разпределението на токените сред най-популярните криптовалути, разкривайки важни информации за трейдърите, които следят влиянието на големите играчи.
Зак Коул, известен разработчик на Етериум, представи смела нова инициатива, целяща значително разширяване на екосистемата на алткойн и повишаване на цената на ETH до $10,000.
Според нов доклад на CryptoQuant, Chainlink (LINK) е в продължителна фаза на натрупване между $12 и $15, подтикната от агресивното поведение на големите инвеститори на фона на слабото участие на дребните трейдъри.