Две трети (66%) от европейците смятат, че криптовалутите ще продължат да съществуват след 10 години, според проучване, проведено от европейския клон на борсата за криптовалути bitFlyer.
Проучването изследва 10 000 души от 10 европейски държави в тазгодишното издание на ‘Индекса за увереност в криптовалутите’ на BitFlyer и показва 3% ръст в сравнение с резултатите, наблюдавани миналата година. Според bitFlyer, резултатите показват нарастваща увереност в криптовалутите, въпреки „осакатяващия ефект“, който коронавирусът имаше върху световната икономика.
Италия, една от най-засегнатите от пандемията COVID-19, изглежда беше най-оптимистична за бъдещето на криптовалутното пространство, тъй като 72% от индивидите разкриха, че смятат, че криптовалутите все още ще съществуват след 10 години. Следват Полша и Холандия, в които 70% от хората показват, че вярват в бъдещето на крипто пространството.
Анди Брайънт, главен изпълнителен директор на bitFlyer Europe, заяви;
„Въпреки че можем да гледаме на това като на постижение за дигиталните валути, въпреки предизвикателните икономически времена, пред които сме изправени, също си струва да се има предвид, че това може би се дължи на тези времена.“
Обединеното кралство е единствената страна, различна от Норвегия, в която увереността на населението в бъдещето на криптовалутите е спаднала в сравнение с 2017 г. В страната 56% от индивидите разкриват, че вярват, че крипто няма да изчезнат през следващото десетилетие.
Проучването показва също, че 9% от европейците смятат, че BTC ще бъде напълно вграден в обществото като форма на валута през следващите 10 години, което е с разлика 1% спрямо резултатите от 2019 г. 9% също вярват, че Биткойн ще бъде използван като ценна книга или инвестиция, спрямо 7% за миналата година.
В Италия обаче 12% от анкетираните твърдят, че криптовалутите ще бъдат основна валута в бъдеще, докато в САЩ само 5% са показали увереност в използването им като валута.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.