Ново проучване показва, че хората харчат криптовалутите си повече за храна и дрехи, отколкото за незаконни наркотици.
Според резултатите от проучването, публикувани от изследователската фирма Visual Objects, потребителите на криптовалути харчат по-голямата част от дигиталните си пари за храна и дрехи. В проучването, в което са участвали 983 респонденти от САЩ, които са били „запознати с дигиталните валути“, са включени повече от 120 лица, които са направили покупки с крипто активи.
Визуалните обекти подчертаха несъответствието между възприемането на разходите за криптовалути и действителното им използване. По-голямата част от анкетираните прогнозираха, че случаите на най-добро използване за криптовалута ще бъдат трейдинг и незаконни дейности, въпреки че по-голямата част харчат дигиталните си средства за храна и дрехи.
Докладът гласи;
„Повече от една четвърт от хората (38%) харчат криптовалута за закупуване на храна, а 34% я използват за закупуване на дрехи. Все пак, 26% от хората са похарчили криптовалутата си за по-опасни предмети като оръжие (15%) и наркотици (11%).“
Докладът продължава с това, че 40 процента от анкетираните смятат, че криптовалутата се използва главно за покупки на акции, докато 30% са заявили закупуването на „незаконни неща“.
Проучването установи, че по-малко от една пета от анкетираните са инвестирали в криптовалута, като мнозинството сочи, че предпочитат „основните“ форми на пари.
Биткойн е най-популярната дигитална валута, която притежават анкетираните. От респондентите, притежаващи криптовалута, 72% посочват, че са я използвали за ежедневни покупки.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.