Chainlink пак стана обект на внимание след големия ценови ръст, който претърпя тази година.
Токенът скочи близо с 200 процента от началото на 2020 г., за да достигне нов максимум от 5 долара в началото на март. Но след като глобалният финансов срив се случи, цената на LINK се понижи до 1,5 долара, което не попречи на инвеститорите на дребно да се опитват да акумулират този алткойн.
Всъщност търсенето на Chainlink продължи да нараства, позволявайки на цената му да възстанови по-голямата част от загубите, настъпили през ‘Черния четвъртък’.
LINK се възстанови рязко след понижението вероятно поради намаляващото предлагане на алткойна на множество обмени, твърди Santiment.
Фирмата за анализ на поведението твърди, че участниците на пазара изглежда купуват този алткойн и го изтеглят от търговските платформи в собствените си портфейли. Увеличаването на броя токени, държани извън борсите, облекчава много от натиска за продажба при Chainlink, като впоследствие минимизира потенциала му за спадове.
Не само това, изглежда, че инвеститорите на дребно бързат да купуват това, което продават китовете. Santiment съобщи, че адресите с баланси от 100,000 до 1,000,000 LINK намаляват значително през последните няколко месеца.
Междувременно се наблюдава ‘силен растеж’ в броя на адресите с баланси от 100 до 10,000 LINK. Тази група притежатели нарасна с 50 процента през последните шест месеца, като се увеличи от над 32,000 адреса до близо 48,000 адреса.
Тези данни разкриват, че търсенето на децентрализирания оракулен токен продължава да нараства, въпреки турбуленцията в световната икономика.
Моделът ‘In / Out of the Money Around Price’ на IntoTheBlock изчислява, че така наречените ‘Chainlink marines’ могат да се сблъскат със силна съпротива около $ 3,6, когато приблизително 2,500 адреса са купили повече от 8,3 милиона LINK.
Пробивът над тази значителна стена може да изпрати Chainlink към по-високи върхове, тъй като няма някакво голямо ниво на съпротива над него.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.
DeFi Development Corp, публично търгувана компания, която преди това оперираше под името Janover, направи най-голямата си инвестиция в Solana до момента, като удвои стратегията си за управление на финансовите средства, фокусирана върху блокчейна.
Крипто фокусът се премести към Pi Network, тъй като нараства напрежението около очакваната днес актуализация на екосистемата.
След седмици на доминация, господството на Биткойн започва да се пропуква, създавайки пространство за алткойните да се завърнат с нова сила.