Трудно е да се определи какво точно движи пазарите на криптовалути.
Един инвеститор смята, че бичите движения на Биткойн занапред могат да бъдат приписани на количественото облекчение, или по-общо казано, принтирането на пари от страна на правителствата и централните банки.
В последните няколко седмици, правителствата и централните банки по цял свят полагат сериозни усилия да адресират икономическите щети, причинени от коронавируса. Някои от тях предприемат умерен подход, докато други предприемат крайни мерки, за да спрат рецесията.
Чанпен Джао каза по време на конференцията ‘Blockdown’, че според него, този тренд може да е голям фактор в осиновяването на Биткойн.
“В момента, в който ФЕД започне да принтира пари, цената на Биткойн би трябвало да се увеличи, защото хората би трябвало да използват тези пари, за да купуват Биткойн. Но никой не е получил тези пари засега и те все още се опитват да разберат как да ги разпределят.”
Не само Джао смята, че тези мерки ще помогнат на флагманската криптовалута.
Марк Кюбан – милиардерът инвеститор – заяви на Антъни Помплиано, че Биткойн неизбежно ще има облага от принтирането на пари.
“Биткойн потенциално може да има облага, ако всичко се [срине], защото принтираме толкова много пари и това има глобални импликации, така Биткойн има проблем, който да реши […]”
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.