Nym Technologies, швейцарски блокчейн стартъп, прикани потребителите да инсталират микс-възли и да тестват микснета, запазващ поверителността.
Микснетът на Nym ще може да защити поверителността на потребителите от противници на ниво NSA (Национална Агенция по Сигурността) и да устои на масово наблюдение.
Стартъпа, базиран в Швейцария, работи върху микснет, който осигурява разширена инфраструктура за поверителност за интернет потребителите и сега направи тест-мрежата достъпна за всички потребители. Nym Technologies прикани потребителите да стартират микс-възли в своя микснет, за да могат “колективно да решат кризата с поверителността в света”.
Компанията заяви, че пусна своя тестнет в критичен момент за поверителността, тъй като засиленото правителствено наблюдение поради пандемията има технологичен превес като изкуствен интелект и проследяване на мобилни телефони.
Микснетът на Nym ще даде възможност на потребителите на услуги с повишена поверителност да се интегрират в мрежата с минимални промени в техния код, подобно на начина, по който работи Tor.
В момента тестовата мрежа е в първата си фаза, в която е отворена за обществеността. На втората фаза ще се види, че микснетът се децентрализира чрез валидатори, докато в третата и последна фаза ще въведат награди за миксиране.
Хари Халпин, съосновател и изпълнителен директор на Nym Technologies, подчерта значението на защитата на личните данни вследствие на пандемията COVID-19.
“Микснет на Nym се противопоставя на глобален пасивен противник като NSA, който може да записва целия трафик, влизащ и излизащ от мрежа”, обясни той.
Това не е първият път, когато потребителите имат достъп до Nym – от декември миналата година тестнетът се използва от избрана група от индивидуални потребители и компании. Някои от тези компании включват Blockstream, Monero и Electric Coin Company (ECC), които създадоха криптовалутата ZCash, фокусирана върху поверителността.
Дейвид Кембъл, главен изпълнителен директор на ECC отбеляза:
Ние от ECC вярваме, че поверителността на мрежата е съществен защитен слой за потребителите на криптовалути.
Виетнам официално стартира NDAChain – национална блокчейн инфраструктура, предназначена да подкрепи стратегията за дигитална трансформация.
Разработчиците на Solana представиха ново предложение, което има за цел да повиши още повече производителността на мрежата.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.