От началото на кризата, породена от коронавируса, повечето активи в света отчитат значителни загуби.
Авторът на ‘Богат татко, беден татко’ Робърт Кийосаки възхвали Биткойн наскоро, като го нарече ‘парите на народа’. Той подчерта, че трябва да се трупа злато и Биткойн, тъй като масовото принтиране ще обезцени долара.
Много хора благодариха на Кийосаки, че популяризира криптовалутите. Някои от тях дискутираха как различните поколения ще реагират на кризата.
Силван Саурел, редактор от ‘In Bitcoin We trust’, сподели, че при генрациите ‘Y’ и ‘Z’ е най-вероятно да има позитивно мнение за Биткойн. В блог публикация, той посочи, че милениалите са привлечени към Биткойн поради свободата, която той предлага.
Силван вярва, че индивидите от генерация ‘Z’ е по-вероятно да разглеждат разплащанията със смартфони като стандарта и е по-вероятно регулярно да използват Биткойн.
“Тези, които са достатъчно любопитни да разгледат как работи текущата монетарна система ще бъдат шокирани. Те ще се чудят как предходните поколения са приели факта, че няколко хора систематично решават да обезценят това, което мнозинството от хора притежава.”
Биткойн се приближава към нови върхове и всички признаци сочат, че може би не след дълго ще подобри предишния си рекорд.
Съобщава се, че Украйна подготвя законодателство, което ще ѝ позволи официално да добави Биткойн към националните си резерви, което потенциално ще я превърне в една от първите страни, които правят това.
Скокът на Биткойн над $104,000 през тази година не е заглушил скептиците. Всъщност, през 2025 г. има 11 нови „смъртни акта“ – публични декларации, че криптовалутата е обречена – което надхвърля общия брой от миналата година.
Според трейдъра и анализатора Джейсън Пицино, пазарните наблюдатели трябва да се подготвят за потенциални препятствия в крипто пространството.