В опит да се справят с икономическите последствия от коронавируса, демократите от камарата на представителите предлагат създаването на дигитален долар и на дигитални портфейли.
Максийн Уотърс, председател на комитета за финансови услуги на камарата, пусна законопроект H.R. 6231, който предлага финансова защита и помощ на американци, засегнати от кризата.
Законопроектът описва дигиталния долар като електронна разчетна единица, която ще е достъпна чрез дигитален портфейл.
“Терминът ‘дигитален долар’ ще означава:
(А) баланс, изразен в щатски долари, който се състои от записи в дигитален леджър, които се записват като пасив в сметките на която и да е федерална банка; или
(Б) електронна разчетна единица, която може да се изкупи от приемлива финансова институция (както определено от председателите на борда на федералната резервна система).”
За разлика от повечето криптовалути като Биткойн , дигиталният долар няма да е децентрализиран.
Този икономически стимул за семействата, осигурява $ 2,000 месечно на индивиди, които правят по-малко от $ 75,000 на година и по $ 1,000 месечно за индивиди под 18-годишна възраст.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.