Индексът за страх и алчност сигнализира “екстремен страх” от 12-ти март.
Мярката използва множество източници, включително социални медии, за да агрегира оценка.
Исторически, по-ниските стойности се свързват с повишена волатилност и ‘страх’, като по-високите стойности се свързват с ‘алчност’.
Според индекса:
Поведението на крипто пазарът е много емоционално. Хората стават алчни, когато пазарът върви нагоре и това води до FOMO (страх да не изпуснеш). Също така, хората често продават монетите си в резултат на ирационална реакция към червени цифри на пазара.
Крипто пазарите са в ‘екстремен страх’ от 8-ми март, когато ескалира икономическата турбуленция, предизвикана от коронавируса. След <a href="https://cryptodnes.bg/cenata-na-bitcoin-se-sriva-altcoinite-otchitat-dvucif ren i-zagubi“ target=“_blank“>срива на 12-ти март, когато Биткойн спадна под $ 4,000, индексът стигна най-ниската си стойност от август миналата година.
Важно е да се подчертае, че когато индексът достигне крайни стойности, това може да индикира предстоящ обрат.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.