Докато добиването на Биткойн остава доходоносна индустрия, отрицателното въздействие на процеса върху околната среда не бива да се подценява.
Според нови изследвания, проведени от експерта по блокчейн на PWC, Алекс де Врайс, 98% от съществуващия хардуер за добив на криптовалути ще стане безполезен и най-вероятно ще се създадат масивни купчини електронни отпадъци.
С непрекъснато увеличаващата се хешираща мощност и трудност при копаене, индустрията става все по-конкурентна. След халвинга, който ще се състои след около десет седмици, по-старите платформи за копаене ще се окажат ненужни.
TradeBlock наскоро прецени, че цената на BTC трябва магически да достигне до $15,062, след като се намали предлагането, за да може фермите за добив да не са на загуба, дори ако актуализират 30 процента от хардуера си до Antminer S17 +, най-новото поколение ‘копачка’ на Bitmain.
„Шокиращото е, че средният живот на машината за добив на Биткойн е една година и половина, защото имаме ново поколение машини, които са по-добри при извършването на тези изчисления“, пише де Врайс.
Експертът пише, че 98% от старите ASIC копачки ще бъдат ненужни, като се има предвид, че те имат само един случай на използване. BTC вече произвежда повече електронни отпадъци от целия Люксембург (повече от 10 килотона за година) и се очаква този брой да се увеличи след халвинга.
Наред с производството на боклук, Биткойн сега консумира повече електроенергия от Чили и една транзакция с BTC отделя повече въглероден диоксид от 780 650 транзакции с Visa.
Това е компромисът, който трябва да се направи, за да се използва първата успешна, базирана на енергия криптовалута, която беше предречена от Хенри Форд преди един век.
Изглежда, че Strategy официално е влязла в топ 10 на корпоративните трезори на S&P 500 с огромните си авоари от $71 милиарда в Биткойн – заемайки 9-то място и прескачайки големи компании като Exxon, NVIDIA и PayPal.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.
След като президентът Тръмп официално подписа закона GENIUS, регулаторният пейзаж за стабилните монети в САЩ навлезе в нова фаза, което предизвика сериозни реакции от страна на водещите играчи в индустрията.