Начало » Обвиниха бившият маркетинг директор на Safemoon в измама за $12 милиона

Обвиниха бившият маркетинг директор на Safemoon в измама за $12 милиона

16.04.2022 10:18 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Обвиниха бившият маркетинг директор на Safemoon в измама за $12 милиона

Тъй като пазарът на Биткойн узрява и дигиталните активи генерират интерес, широко разпространените 'пъмп и дъмп' тактики стават все по-популярни. Един пример е Safemoon.

В такива схеми добре известни личности използват своята известност, за да промотират криптовалута и по този начин да повишат цената ѝ, като същевременно планират голяма разпродажба на оставащото предлагане на монетата на „надутата“ цена.

Бен Филипс, бивш инфлуенсър на Safemoon, е обвинен в организиране на измама на стойност $12 милиона. Той е обвинен, че популяризира Safemoon чрез своето влияние, като едновременно с това продава милиони токени.

SafeMoon беше въвлечен в допълнителни противоречия като YouTube потребителят Стивън Финдейсен, известен още като „Coffeezilla„, повдига обвиненията срещу Филипс, бивш главен маркетинг директор на компанията.

НЕ ИЗПУСКАЙ
Тревожни прогнози на Робърт Кийосаки се реализират

Измама за милиони

Бен Филипс, базиран в Обединеното кралство инфлуенсър, най-известен със своите шеговити видеоклипове, има над 4 милиона абонати в YouTube и подобно на много други инфлуенсъри е дълбоко потопен в световете на криптовалутите и NFT.

Филипс често споделя и говори за Safemoon – алткойн проект на Binance Smart Chain (BSC) – но това може да е източникът на всички усложнения.

Филипс непрекъснато продаваше своя Safemoon за милиони долари, според проучването на Coffeezilla, след като го промотираше през социалните си мрежи и наблюдаваше как цената се покачва.

Инфлуенсърът разваля прикритието си

Филипс публикува информацията за портфейла си на своите поддръжници в туит на 12-ти април миналата година, като поиска те да плащат за неговия Starbucks. Това позволи на интернет разузнавача Coffeezilla да разследва, който е получил като част от по-голямо разследване на прословутия измамнически токен SafeMoon.

Освен това Coffeezilla включва изображения на всички туитове, в които Филипс прави подобни забележки, подредени хронологично, както и конкретна информация за неговите продажби и дори важни URL адреси на BscScan, които проследяват транзакциите му.

Филипс закупи SafeMoon от PancakeSwap за $4 милиона през март и го продаде за $16 милиона през декември, според изчисленията на CoffeeZilla, което му осигури прилична печалба от $12 милиона.

 ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Наблюдава се рекорден отлив на Биткойн от борсите – какво означава това?

SafeMoon стартира през март 2021 г. и веднага цената скочи с десетки хиляди проценти. Въпреки това, през декември 2021 г., екипът стартира договор за версия 2 на различен адрес, като по този начин прекрати договора за версия 1.

Междувременно Филипс премахна по-голямата част от публикациите си и профила му в Twitter сега изглежда сякаш е наскоро направен. Той обикновено използва груб език в своите туитове, включително един през юли миналата година, в който пожела на Safemoon кит да бъде „ударен от автобус„.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Поредната крипто измама засегна депутат от Обединеното кралство – какви са последиците?

Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.

17.04.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Трейдър е изправен пред затвор за укриване на данъци от NFT продажби

Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.

14.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов малуер атакува големите крипто портфейли

Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.

13.04.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Aвстралия затяга контрола срещу крипто измамите

Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.

10.04.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.