Най-дългата в света телевизионна поредица дава на зрителите си обяснение на криптовалутите.
В епизода, наименуван “Frinkcoin”, епизод 13 от сезон 31 на “The Simpsons”, излъчващ се в неделя, анимационното шоу посвещава повече от 80 секунди, за да обучи зрителите си за основите на виртуалните монети.
Сцената започва с това, че професор Фринк представя концепцията за криптовалута на Лиса Симпсън, като включи телевизора, така че Джим Парсънс да обясни как работят дигиталните токени.
Обясненията на Парсънс напомнят на образователните предавания за деца от началото на 2000-те. Появява се анимирана книга, влязла в песен, описваща в песен как работи разпределената книга.
“Аз съм консенсус за споделени и синхронизирани цифрови данни, разпространени в множество платформи от Шанхай до Гранада. Всеки ден съм все по-близо до това да съм парите на бъдещето. Не съм в портфейла ти, аз съм в твоя компютър.”
След това Парсънс посочва връзката между главната книга и блокчейна.
“Когато използвате валутата, транзакцията се записва в главната книга. И когато една книга се напълни, ние добавяме към верига от предишни книги. Това е блокчейн.”
Докато криптовалутата е пространство, което е пълно с технически жаргон, шоуто успява да предостави обяснение, което се харесва на средностатистическия човек.
The Simpsons, който привлича средно над 4 милиона зрители, дава масово излагане на криптовалутите. Можете да изгледате сцената по-долу.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.