Ново проучване, проведено от Migros Bank, показва, че криптовалутите се превръщат в популярна инвестиционна опция в Швейцария.
Посоченото по-горе проучване установи, че 13% от инвеститорите под 30 години вярват, че Биткойн и алткойните ще играят по-видна роля в техните спестявания.
Към момента около седем процента от швейцарците, от 18 до 55 годишни, са инвестирали в криптовалути. Въпреки това, по-възрастните инвеститори са склонни да бъдат по-консервативни, когато става въпрос за влагане на парите си в новия клас активи.
Същото важи за всички развити страни. Мъжете милениали са склонни да бъдат най-приятелски настроени към криптовалутите във Великобритания.
Швейцария е широко известна като един от най-големите хъбове за криптовалути с крипто долината в Цуг, който е дом на редица фирми, които се занимават с цифрови активи и блокчейн.
Освен регламентите, планинската страна също има водеща позиция по отношение на приемането. Този януари град Цермат започна да приема Биткойн за данъчни плащания.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.