Начало » Други » Интернет потреблението в Северна Корея отразява интереса на жителите към криптовалути

Интернет потреблението в Северна Корея отразява интереса на жителите към криптовалути

11.02.2020 9:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Интернет потреблението в Северна Корея отразява интереса на жителите към криптовалути

През последните три години потреблението на интернет в Северна Корея отбеляза скок от 300%, тъй като режимът на страната продължава да разчита на криптовалути за различни дейности.

Eксплоатацията на криптовалута и блокчейн технология е сред основните тактики на страната да генерира приходи, както и да прехвърля и използва незаконно получени средства, според ново проучване.

Проучването, което бе озаглавено „Как Северна Корея революционизира Интернет като инструмент за нелоялни режими“, беше публикувано на 9-ти февруари от Insikt Group, разузнавателна група на базираната в САЩ компания за киберсигурност Recorded Future. Докладът анализира интернет активността на севернокорейското висше ръководство между 1-ви януари 2019 г. и 1-ви ноември 2019 г.

Използване на криптовалута за генериране на приходи и избягване на санкции

Според проучването, Северна Корея продължава да използва криптовалутите като стратегическо оръжие, като според съобщенията политическият и военен елит на страната е замесен в масови хакове на южнокорейски крипто борси, измами, ‘криптоджакинг’ и копаене на криптовалути.

Наред с незаконните банкови операции и работата с информационни технологии на ниско ниво и финансовата престъпност, генерирането и кражбата на криптовалути са се превърнали в основен инструмент за създаване на приходи и заобикаляне на международните санкции и регулации.

Някои страни играят неволни домакини на кибер операции в Северна Корея

Според Insikt, интернет се е превърнал в критичен инструмент за севернокорейските лидери, като предоставя не само източник за генериране на приходи, но и инструмент за получаване на забранени знания като данни за програми за балистични ракети и кибер операции. Проучването отбелязва също, че севернокорейците, които участват в киберпрестъпността, често се изпращат в чужбина, за да получат задълбочено обучение и знания, свързани с ядрената дейност, забранени от ООН.

През 2019 г. Insikt продължи да проследява севернокорейски агенти в осем държави, включително Индия, Китай, Непал, Кения, Мозамбик, Индонезия, Тайланд и Бангладеш. По-конкретно, разузнавателният екип предположи, че Китай и Индия са двете основни държави, които неволно са домакини и позволяват незаконните операции на Северна Корея.

Както бе съобщено, хакерите в Северна Корея са поели отговорност за редица хакове и фишинг атаки на южнокорейски крипто борси като UpBit. Според данни на Организацията на обединените нации, Северна Корея е генерирала приблизително 2 милиарда долара от хакове на банки и крипто борси, както беше отчетено през август 2019 г.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ключови събития в областта на криптовалутите, които да наблюдаваме през следващите месеци

Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.

21.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Държавен пенсионен гигант в САЩ увеличава дяловете си в Palantir и Strategy

Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.

20.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският долар става ончейн, тъй като закона GENIUS навлиза в дигиталната ера

В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.

20.07.2025 20:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Иск на JPMorgan застрашава достъпа до криптовалутите

JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.

20.07.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.