Киберпрестъпниците не се колебаят да спечелят пари от трагичната смърт на Коби Брайънт.
Лошите актьори използват стеганография, практиката на прикриване на файл в друг файл, за да скрият криптоминиращия код в снимки на известни хора.
Множество известни личности станаха жертва на такава сложна измама. Както бе съобщено, наскоро е открит миньорски ботнет MyKingz в лика на американската поп звезда Тейлър Суифт. Нейната снимка съдържаше EXE файл, който, ако бъде изпълнен, би могъл да използва ресурсите на вашия компютър за изкопаване на монетата Monero (XMR). Хакерите скриха и злонамерен софтуер в снимка на номинираната за Оскар актриса Скарлет Йохансон.
Въпреки че може да изглежда объркващо защо хакерите използват точно снимките на известни личности, това всъщност е един от най-лесните начини масово да инсталирате крипто-минни програми.
Много малко антивирусни продукти са в състояние да открият злонамерен код в автентични файлове с изображения.
Това не е само забавление и игра за киберпрестъпниците. Криптовалутите остават много доходоносен бизнес, като създателите на MyKingz печелят около 2,3 млн. долара.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.