Нетната стойност на привърженика на Биткойн Илон Мъск скочи от 1,7 милиарда до 32 милиарда долара миналата седмица, когато акциите на Tesla избухнаха.
Тази инвестиция в иновации доказва, че повече хора са готови за криптовалути.
Личното богатство на автомобилния производител нарасна над 10 милиарда долара от октомври. Този ръст до голяма степен се дължи на инвеститорите на производителя на електрически превозни средства, а смяната показва цялостно увеличаване на желанието на инвеститорите да участват в нови и по-добри технологични постижения.
През този месец компанията задмина Ford и GM по отношение на общата пазарна капитализация въз основа на продажбите на малко над 360,000 автомобила. За да поставим това в перспектива обаче, Ford продаде 2,4 милиона бройки, а GM продаде 2,9 милиона. Германският производител Volkswagen е доставил огромните 11 милиона.
Независимо от това, инвеститорите са се насочили към акциите на Tesla, удвоявайки цената им от миналата година. Движението към изцяло електрическата компания изненада анализаторите от Уолстрийт. Мнозинството все още класира Tesla като “продавай”.
Нарастването на акциите на компанията на Елон Мъск показва нарастваща оценка на инвеститорите за всичко, свързано с технологиите. Иновациите са ключови и инвеститорите очевидно вярват, че бъдещето ще изисква нови системи.
Подобно желание за иновации обаче е положителна новина за Биткойн и криптовалутите. Самото одобрение на Мъск на флагманската криптовалута показва, че цифровата валута има потенциал.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.