Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) поиска депозиране от представител на Kik Interactive Inc., за да предостави подробна информация за своите операции след пускането на токена Kin.
SEC твърди, че компанията е нарушила законите за ценни книжа, когато е извършвала дистрибуцията на токените на Kik през 2017 г.
На 23-ти януари, федералният съдия в Манхатън разпореди Kik Interactive да споделят информация със SEC, в която подробно се описва как бизнесът им се е променил след 2018 г. Регулаторът се обади на ръководителя на операциите на Kik и техническия съветник Танер Филип, за да даде депозиране по въпроса, което е насрочено за 29-ти януари.
Този ход последва неотдавнашното искане на Kik за официално определяне на дата за делото. Kik продължава да твърди, че комисията не разполага със сериозни доказателства в подкрепа на твърденията им, като изпълнителният директор Тед Ливингстън изрази желание да отиде на съд възможно най-скоро, като определи май 2020 г. като възможна цел.
В отговор на съдебно разпореждане от 26-ти ноември обаче двете страни се споразумяха за пътна карта за приключване на процеса през юни 2020 г. Освен това, публикуваните на 9-ти януари съдебни документи разкриват, че компанията е възразила срещу търсенето на депозиране от страна на SEC, който може допълнително да забави плановете.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.