Telegram, в крайна сметка, ще трябва да предадaт своите банкови записи на SEC.
Решението на Окръжния съд на САЩ за южния окръг на Ню Йорк, подадено на 13-ти януари, попада под „Заповед за конфиденциалност„, където „са разрешени само редакции, необходими от чуждестранните закони за поверителност„. Telegram трябва да представи записите до 26-ти февруари.
Компанията, известна със своето приложение за съобщения с близо 300 милиона потребители, обикаля съдилищата заради TON, защото SEC твърди, че собствената им валута, Gram, е ценна книга. Ако съдът се произнесе в полза на SEC, Telegram може би ще трябва да върне събраните средства обратно на инвеститорите.
Преди това Telegram отказаха да предадат своите записи на SEC. Комисията заяви, че Telegram са произвели „незавършена продукция“ на своите банкови записи, в които са описани само „кредити, а не дебити, които да покажат как Telegram са изразходвали парите на инвеститорите“.
„Отказът на Telegram да предостави тази информация на SEC – и твърдението им, че може да нямат достъп до собствените си банкови записи, защото са сменили банките, е неоснователно и дълбоко тревожно“, пише SEC.
Съдебното дело на регулаторът вече отложи блокчейн мрежата TON, която първоначално трябваше да бъде пусната на 31-ти октомври. Telegram се съгласи да отложи старта, докато въпросът със SEC не бъде решен.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.