Eтериум завърши втория си хард форк за по-малко от 30 дни.
С добивът на блок 9 200 000, в мрежата е осъществена актуализацията, именувана Muir Glacier. Блокът беше добит на 2-ри януари в 10:30 наше време.
За първи път предложен, от Ерик Конър от EthHub през ноември, като предложение за подобрение на Етериум (EIP) 2384, Muir Glacier забавя „трудностната бомба“ с четири милиона блока. Със забавянето се очаква така наречената „Ледена епоха за Етериум“ да не започне в близките няколко години, поне докато внедрят ключови функции на ETH 2.0.
Целенасочен дизайн от пускането на Етериум през 2015 г., трудностната бомба бавно увеличава времето, което е нужно за добива на един блок, така че да тласне мрежата към алгоритъма доказателство за залог (PoS).
Ако Muir Glacier не бъде приложен, цената на транзакциите в текущата Етериум мрежа ще нараснат бързо, тъй като се предвижда времето за сетълмент на блока да достигне 20-30 секунди на блок. Тъй като всеки ден се копаят все по-малко блокове, цената на вписването на транзакции в тях се увеличава, каза Конър.
„Представете си, че са нужни 13 секунди за всеки един блок (това означава, че можем да правим около 6 500 блока на ден)“, обясни Конър. „След като стигнем до 20 секунди на блок, можем да правим само 4 300 блока на ден. Ако приемем, че мрежата като цяло е напълно използвана, сега всеки ден се борим за блоково пространство. Това ще стимулира пазара на таксите и ще направи транзакциите по-скъпи за потребителите на децентрализирани приложения (dApps).“
Преходът на Етериум към PoS обаче се оказа бавен процес. Оптимистичните срокове за ETH 2.0 са по някое време през 2021 г. под актуализацията Serenity. Muir Glacier, подобно на Етериум хард форковете Istanbul, Constantonople и St. Petersburg, попадат в категорията ЕТH 1.x, които са стъпка напред към актуализацията ETH 2.0.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.