Според Тайлър Уинкълвос криптовалутите вече са много повече от нишова технология.
Това е началото на ново десетилетие, а известният в бранша Тайлър Уинкълвос, съосновател и изпълнителен директор на борсата за криптовалути и попечителска компания Gemini Trust, сподели мнението си за бъдещето на криптовалутите в рамките на следващите десет години.
“Днес криптовалутата все още е нишова технология и форма на пари. Не е от решаващо значение за ежедневието ви като например имейла или други уеб приложения, но нашата теза е, че това ще се промени – то вече се променя, ако се вгледате достатъчно отблизо”, написа Уинкълвос.
Уинкълвос добави, че децентрализираният характер на криптовалутите ще бъде движещата сила в новото десетилетие.
Крипто не само ще промени интернет, но и ще промени финансовата и паричната система, за да защити правата и достойнството на потребителите, каза той.
Уинкълвос не мисли, че е възможно криптовалутата да изчезне, защото изобретението е твърде рационално, за да бъде игнорирано. Тайлър спомена, че хората биха избрали този клас активи поради свободата, която предлага – а всеки иска повече свобода.
“Криптовалутата ще допринесе толкова за вашата лична свобода, колкото изобретяването на печатницата, личния компютър и ранния интернет.”
Последното десетилетие беше важно за Биткойн по отношение на възвръщаемостта на пазара, като се има предвид, че активът е само на десет години. Всъщност BTC беше оценен като най-добре представящият се актив за последното десетилетие (2009 – 2019).
Всеки, инвестирал $ 1 във флагманската криптовалута през 2010 г., ще бъде с около 90,000 долара по-богат днес, което е 8,900,000% ръст за последните десет години.
Дори и да сте инвестирали същия $ 1 в някоя от 500-те компании в S&P индекса, най-високата възвръщаемост, която бихте получили днес, е около 4,181 долара и тази инвестиция би била в легендарния Netflix.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.