Съобщава се, че крипто обменът, Bitfinex, засили своите KYC изисквания, като изпрати имейл до проверени потребители с искане за повече идентифицираща информация.
Според доклад от 27-ми декември от The Block, целта на имейла от Bitfinex е била да подобри процедурите за проверка и да доведе всички свои клиентски акаунти “на същото ниво“.
Явно проверените потребители са били помолени да споделят информация за източника на средствата, заедно с доказателство за адрес на жилище, като например сметка за комунални услуги.
Главният технологичен директор на Bitfinex Паоло Ардоино обясни, че борсата винаги работи за подобряване на законосъобразността.
“Това означава, че сме в постоянен контакт с нашите клиенти. Например, можем да актуализираме различни документи с изтекъл срок на годност или да изясним естеството на някои транзакции.”
Ардоино увери клиентите, че цялата информация се съхранява сигурно и поверително.
Не е сигурно дали последното затягане на процедурите на KYC е било подтикнато от някакво конкретно събитие. Въпреки това, компанията е подложена на продължаващо разследване от генералния прокурор в Ню Йорк от април.
Част от предложението на Bitfinex за спиране на това разследване е твърдението, че компанията никога не е обслужвала гражданите в Ню Йорк. Всъщност в условията на услугата му се посочва, че всички клиенти трябва да са чуждестранни.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.