Биткойн през последното десетилетие върна няколко хиляди процента на инвеститорите, особено тези, които влязоха в пространството достатъчно рано.
Много от настоящите инвеститори, които са в Биткойн в дългосрочен план, се надяват тази голяма възвръщаемост да се повтори.
Прословутият самопровъзгласен създател на BTC, който е известен още като “Фейктоши”, заяви, че Биткойн никога повече няма да достигне текущия си максимум от около 20,000 долара.
Всъщност Райт каза много повече:
[Биткойн] няма да продължи да нараства. Няма Биткойн за милион долара. Това е земята на Понци – това е измамна земя. В световен мащаб няма достатъчно пари, за да има Биткойн за милион долара.
След това Райт продължи, коментирайки дългосрочните подозрителни отношения между BTC и Tether . Райт каза следното по въпроса:
Tether вече няма да изпомпва. Това е мъртво. BTC няма да отиде на 20,000 долара, на 40,000 долара, на 50,000 долара [или] на 100,000 долара.
Според Райт, единственият начин, по който горните му твърдения могат да бъдат избегнати, за да може монетата да скочи толкова високо, е чрез измамни средства.
„Ако видим това, ще включва хора, които изпомпват… някакво ново нещо от типа на Tether…“
Както беше споменато по-рано, мненията в криптосферата за това дали Биткойн може да изпомпва много високо, са разединени. Независимо от това, има смисъл да се разгледа халвинга, очакван през май 2020 г.
Законите за търсене и предлагане предполагат, че оскъдицата, която ще бъде създадена от събитието, може да бъде достатъчна за нов скок при Биткойн. Съдейки по текущата ценова траектория на флагманската криптовалута, не можем да кажем много.
Реакциите към твърденията на Райт до голяма степен не бяха в негова полза. Докато някои просто го нарекоха “Биткойн хейтър”, други изтъкнаха, че твърдението, че няма достатъчно пари за поддържане на BTC на 1 милион долара, е просто неправилно.
В една публикация се каза:
Ако 1 Биткойн беше 1 милион долара, това би го оценило на 21 трилиона. Как в световен мащаб няма достатъчно пари за това? Златото има половината от това, да не говорим за фиат, недвижими имоти, акции и т.н. Съгласен съм, че е малко вероятно, но има достатъчно пари.
Едно смело ново предложение би могло да промени начина, по който са представени най-малките единици на Биткойн, отбелязвайки промяна, която според поддръжниците би опростила употребта и би се съчетала по-добре с начина, по който протоколът действително работи.
Неотдавнашният скок в цената на Биткойн не само поднови ентусиазма на глобалните инвеститори, но и отново постави в центъра на вниманието смелата финансова авантюра на една малка страна.
В корпоративните финанси се заражда тиха революция, в която притежаването на Биткойн не се разглежда като спекулативно, а все повече като стратегическа необходимост.
Японската инвестиционна компания Metaplanet бързо увеличава експозицията си към Биткойн, като в последния си отчет компанията разкри нова покупка на 1,004 BTC.