В неотдавнашна публикация в Twitter, бившият икономист от МВФ Марк Доу разтърси крипто общността на платформата, като заяви, че Биткойн - топ криптовалута по пазарна капитализация, умира.
Дау се издигна до известност, след като шортна Биткойн, когато беше близо до $ 20,000 през декември 2017 г.
Той заяви, че орди от хора, които се втурнаха да купуват BTC, не разбират технологията и просто са били „опиянени“ от възходящите движения на цените.
На всичкото отгоре, той затвори късата си позиция една година по-късно, когато цената на BTC достигна 3,100 долара.
Някои крипто ентусиасти, обаче, бързо успяха да отговорят, твърдейки, че Дау можеше да генерира много по-голяма възвръщаемост, ако беше Биткойн бик.
Публикацията му идва веднага, след като Биткойн не успя да задържи подкрепата на $ 8,000, което се счита за голяма победа за мечките.
Това негово изказване, че флагманската криптовалута ще умре, само защото не успя да достигне $10,000, е меко казано неуместно и неточно.
Биткойн все пак опроверга думите на Дау, когато достигна цена от $ 14,000 в края на юли.
Според търговеца на криптовалути „Don Alt“, най-голямата криптовалута в момента е в етап на консолидация.
Независимо дали Биткойн е намерил дъното си или преживява по-сериозна корекция, става ясно, че коментари от рода на „Биткойн умира“ трябва да бъдат подминавани.
Strive Asset Management, съоснована от предприемача Вивек Рамасуами, възприема стратегически подход към разрастването на своите Биткойн активи – чрез придобиване на проблемни крипто активи, вместо да ги купува директно от пазара.
Биткойн отбеляза нов рекорд от $111,861, но данните сочат, че това рали все още набира скорост, а не се забавя.
Майк Новограц, шефът на Galaxy Digital, смята, че сегашното състояние на американската икономика и променящите се нагласи във Вашингтон създават идеални условия за Биткойн и крипто пазара като цяло.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $110,000 поднови оптимистичните настроения, като пазарите за крипто прогнози сигнализират за нарастващо доверие в по-нататъшни печалби.