Според проучванията на Charles Schwab, милениалите насочват вниманието си към Биткойн като част от своите пенсионни портфейли.
Във водещия отраслов показател за инвестиционната активност на участниците в пенсионния план в рамките на изцяло управлявани от потребителя търговски сметки (SDBA), бяха сравнени разпределението на индивидуалните дялови участия между американските бейби бумъри, поколение X и милениалите.
Докато Amazon и Apple доминираха сред трите групи, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) беше петият най-голям холдинг сред милениалите, представляващ 1,84 процента от дяловите им участия.
GBTC беше по-популярен избор в сравнение с Berkshire Hathaway, Disney, Netflix, Microsoft и Alibaba. Berkshire Hathaway беше третият най-популярен холдинг сред инвеститорите от поколение X и бейби бумърите.
Данните са взети от третото тримесечие на годината.
Резултатите са в съответствие с констатациите на Blockchain Capital Blog, че „склонността [към притежаване на криптовалута] достигна максимална стойност сред по-младите респонденти – 42%“. Според проучване публикувано от The Harris Poll миналия месец, сред тези на възраст от 18 до 34 години „почти 1 на 3 предпочита Биткойн пред държавните облигации, повече от 1 на 4 го предпочита пред акции, почти 1 на 4 предпочита Биткойн пред недвижими имоти и повече от 1 на 5 го предпочита пред злато“.
Като се има предвид, че откритията на Charles Schwab са свързани с спестяванията при пенсиониране, наградената кампания на Grayscale, Drop Gold (или с други думи оставете златото) и аргументът „Биткойн като дигитално злато“ изглежда важат сред по-младите инвеститори.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Нова информация, получена от задвижваното от изкуствен интелект проследяване на тенденции на CoinMarketCap, разкрива четирите най-влиятелни крипто тренда, които в момента оформят пазара: BTCFi & DePIN, регулаторните пробиви в САЩ, икономиките на агентите с изкуствен интелект и токенизацията на активи от реалния свят (RWA).
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.