89% от китайските блокчейн фирми твърдят, че са се опитали да създадат собствена криптовалута, според старши експерт в местна блокчейна асоциация.
Според държавната система за видеонаблюдение на 21-ви ноември, Йедонг Джу, президентът на Пекинската асоциация за технологични приложения на блокчейн (BBAA), разкри, че по-голямата част от блокчейн индустрията в Китай е фокусирана върху монети, а не върху блокчейн.
В допълнение към забележките на Джу, докладът на CCTV обхваща ново проучване, ръководено от Народната банка на Китай (PBoC).
Продуктът на пет местни финансови и технологични власти, докладът „Bluebook on Blockchain“ разкрива, че в Китай има 28 000 блокчейн предприятия.
Авторите на „синята книга“ включваха Китайската академия на социалните науки, Асоциацията за разплащане и клиринг на Китай, Пекинската асоциация за приложения на блокчейн технологията и Академичната преса за социални науки.
Според президента на BBAA, само 4 000 китайски блокчейн компании са фокусирани върху чистата блокчейн технология, докато 25 000 са се опитали да издадат собствена криптовалута или токен.
Новината идва сред призива на президента Си Дзинпин да бъде приет блокчейн през октомври.
Този опит за навлизане в блокчейн пространството беше придружен от подновена вълна от натиск върху местните криптовалутни бизнеси. На 21-ви ноември, звеното на PBoC в Шанхай обяви, че предприема действия срещу субекти, за които се твърди, че са замесени в търговия с криптовалути като Биткойн (BTC). На 22-ри ноември, властите в провинция Шънджън заявиха, че 39 борси са попаднали под забраната на търговията с криптовалути в Китай.
Публикуваните от държавата публикации, подчертават, че натиска на страната в блокчейн пространството трябва да бъде ограничен единствено до технологията, и да не включва инициативи, свързани с криптовалута.
По-голямата част от тези компании са разположени в провинциите Гуандун и Шънджън.
Освен това, в доклада се твърди, че мащабите на „черната индустрия“, свързани с онлайн измами в Китай, са достигнали до 100 милиарда китайски юана ($15,6 милиарда).
Дебюта на eToro на Nasdaq бе посрещнат с ентусиазъм в сряда, като акциите скочиха с близо 30% до затварянето на пазара — и Ark Invest се възползва.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.