Институционалните крипто инвеститори преобладаващо държат богатството си на борсите, въпреки присъщите рискове за сигурността, според нови данни.
Съставено от борсата за криптовалути Binance на 22 ноември, проучване разпита 76 институционални инвеститори, които използват тяхната платформа за техните търговски навици.
Тези наблюдения бяха част от проучването ‘Institutional Market Insights’ на Binance, което вече е второто му издание.
Сред най-изненадващите резултати беше, че 92% от участниците са избрали да запазят криптовалутата си – Биткойн (BTC), стабилни монети и други – при доверени трети страни, а не под техен собствен контрол.
Това число съвсем буквално засенчва много по-безопасни алтернативи като хардуерни портфейли и други подобни устройства за офлайн съхранение.
„Борсата остава най-популярният избор за съхранение на криптовалути сред нашите институционални и VIP клиенти с цели 92,1%“, обобщиха от Binance. Изследователите добавиха:
„Когато преминавате към самостоятелно съхранение, студените портфейли са вторият най-предпочитан избор, предвид подобрената им безопасност и контрол. Услугите за попчеителство на трети лица бяха най-малко популярният вариант с 2,6%.“
Не може да се каже, че 76-те инвеститори имат значителна експозиция по отношение на капитала – над 50% са имали не повече от 10 монети. В момента, 10 Биткойна се равняват на около $72 000.
Както бе съобщено, инвеститорите са изправени пред значително повишен риск от загуба и кражба на монети, ако останат в портфейли, чиито ключове не се контролират от собствениците на средствата.
Борсите, включително Binance, продължават да се сблъскват с хакове през тази година, докато при регулаторен контрол може да видите и средства, заключени без предизвестие, докато собственикът на акаунта не предостави лични данни за самоличност.
Усилията за информиране на инвеститорите за необходимостта от това те самите да контролират парите си нарастват. На 3 януари, второто годишно събитие Proof of Keys ще предизвика всички притежатели на Биткойн да премахнат средствата си от портфейли на трети страни.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.
Дебюта на eToro на Nasdaq бе посрещнат с ентусиазъм в сряда, като акциите скочиха с близо 30% до затварянето на пазара — и Ark Invest се възползва.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.