Колко сделки всъщност се обработват на месец, ден, секунда на крипто борсите?
Отговорът е неясен, тъй като независимо колко пъти CoinMarketCap или други агрегирани платформи коригират своите цифри, винаги оставаме със сериозни съмнения.
Екипът зад Shrimpy (мениджмънт на портфолиа), се зае да намери отговора на този дългогодишен въпрос, и наскоро публикува резултатите си в блог публикация.
Изглежда, че информацията не е толкова достъпна, колкото може да се очаква. Оказва се, че популярната крипто борса Binance, може да обработва до 1,4 милиона сделки в секунда. Това е чудесно, но все пак не ни удостоява с отговор.
За щастие, Shrimpy има собствено API. То може да изчисли броя на сделките, извършени на определена борса, като се има предвид търговската двойка и началния и крайния час. Например, през октомври, имайки предвид само търговската двойка BTC / USDT, имаше 13,2 милиона сделки, изпълнени на Binance и почти 77 000 на конкурентната платформа, Bittrex.
Така, през октомври Binance обработи почти 172 пъти повече сделки от Bittrex. Но какво можем да кажем за общия брой във всички борси?
Събирайки информация за всички търговски двойки за цяла година за 16 от най-популярните (и може би достоверни) борси, Shrimpy направи някои интересни изводи.
Huobi Global бие Binance, обработвайки най-много сделки на месец – 121 милиона през октомври, за всички търговски двойки, срещу 92 милиона на Binance.
Най-голям брой сделки, извършени от Binance за един месец, е 125 милиона. Ако работеше с капацитет, всичката тази криптовалута можеше да бъде обработена само за минута и половина.
Общият брой на сключените сделки на всички шестнадесет анализирани борси е 452 милиона, през месец октомври 2019 г. Това е приблизително среден месец, спрямо цялата година.
Около 450 милиона сделки на месец (за анализираните борси). Това се равнява на около 15 милиона сделки на ден или около 175 сделки в секунда.
Докато някои анализатори се обсебват заради дневния обем на Биткойн (и колко надеждни са отчетените данни в действителност), броят на дневните сделки също може да се използва, за да даде индикация за здравословното състояние на пазара. Може би това е статистика, за която ще чуваме повече в бъдеще.
https://cryptodnes.bg/admin/blog/5022/edit#Header 1https://cryptodnes.bg/admin/blog/5022/edit#Header 1https://cryptodnes.bg/admin/blog/5022/edit#
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.