Някои потребители на Robinhood манипулират приложението за търговия с акции, за да търгуват с това, което наричат “безкраен ливъридж”.
Чрез “Robinhood Gold”, абонаментната им услуга, потребителите могат да вземат пари от компанията за извършване на сделки. Грешката в системата осигури безплатни пари за много потребители, спечелвайки названието “безкраен ливъридж”.
Маржин търговията е често срещана и разрешена от повечето брокерски фирми. Тя позволява на търговците да заемат пари за закупуване на акции: купувачът отлага процент, а брокерът действа като заемодател.
Проблемът, в случая на Robinhood, позволи на потребителите да надхвърлят сумата на парите, които те имат в своите сметки, за да получат заеми.
Говорител на Robinhood заяви, че компанията е “запозната с изолираните ситуации и общува директно с клиентите”.
Друг потребител на платформата публикува видео, в което твърди, че е получил 25 пъти ливъридж, като ефективно превърна $ 2,000 в $ 50,000. Множество други потребители публикуваха видеоклипове и снимки на подобни случаи, с указания как да се възползват други.
Bloomberg News първи съобщиха за това развитие.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Robinhood е оценен на 7,6 милиарда долара и има повече от 6 милиона потребители от пускането си през 2013 г. Моделът му с нулева такса прави компанията конкуренция на големите брокерски фирми като “Charles Schwab”, “Fidelity” и други, всички от които премахнаха комисионите за търговия през октомври.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.