Последният изследователски доклад на Binance твърди, че с очакване на преминаването на Етериум към Доказателство за залог (PoS), стейкингът определено ще има голямо влияние върху индустрията.
Докладът, публикуван на 28-ми октомври, подчертава, че най-големите 10 криптовалути, които подкрепят или са готови да подкрепят, имат кумулативна пазарна капитализация от $25,8 милиарда.
В момента на писане това означава, че за в бъдеще доминантността на стейкинга ще възлиза на около 10% от общата пазарна капитализация на индустрията.
Както бе съобщено по-рано, стейкинга е специфичен за блокчейн Proof-of-Stake (PoS) и по същество позволява на участниците в мрежата пасивно да спечелят форма на „лихва“, като депозират своите монети, за да поддържат мрежата и потенциално да печелят награди.
За разлика от блокчейна Proof-of-Work (PoW) като Биткойн , възлите в PoS мрежата са ангажирани с валидиране на блокове, вместо да ги копаят. Детерминиран алгоритъм избира валидатори на блокове, въз основа на броя токени, които даден възел е заложил в портфейла си – т.е. депозирани като обезпечение, за да се завърши добавянето на следващия блок към веригата.
С изключение на Етериум, към 24-ти октомври кумулативната пазарна капитализация от стейкинг възлиза на около $11,2 милиарда – от които $6,4 милиарда са заложени.
Данните на Binance сочат, че 43% от монетите са заложени срещу 57% в свободно обращение.
Сред монетите, изброени на платформата, алткойните – Algorand, Tezos и Cosmos показват високи коефициенти на стейкинг – съотношението на сумата, заложена в определен момент от време, разделена на общото разпространение на монети – при над 70% от заложените монети. Междувременно Tron и Qtum показват коефициент на стейкинг под 25%.
Binance очертава потенциалния профил на възвръщаемост на риска от залагане като пасивна инвестиционна стратегия, спрямо активната търговия. Той отбелязва, че участниците трябва да анализират възможните рискове за ликвидност, породени от периода на блокиране на средствата на различни блокчейн.
Както бе съобщено вчера, старши изпълнителен директор на ConsenSys разкри, че валидаторите на Етериум 2.0 могат да очакват да спечелят от 4,6% до 10,3% като награди за залагане на годишна база.
За да станат валидатори, участниците са длъжни да притежават минимум 32 етера (ETH) – на стойност $ 5,952, по време на писане. В момента преходът към Етериум 2.0 е планиран за януари 2020 г.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Uniswap, децентрализирана борса, стартирана през 2018 г., позволява на потребителите да разменят ETH и ERC-20 токени директно чрез автоматизиран маркет мейкър (AMM) на блокчейна на Етериум.
Според информации, Tether се готви да се върне на американския пазар с нов дигитален актив, обезпечен с долар, до края на 2025 г.
Въпреки бурния период за XRP, някои големи притежатели изглежда удвояват позициите си.
Интересът към потенциален спот XRP ETF в САЩ нараства, като анализатори и институционални участници започват да очертават какво би могло да означава такова развитие за родния токен на Ripple.