Китайският CCID (проект за развитие на информационната индустрия) обяви на 27-ми октомври, че в Китай има над 700 блокчейн предприятия, с над 500 инвестиции.
Според колективно проучване, проведено на 24-ти октомври от Централния комитет на Политическото бюро на Комунистическата партия в Китай, от горепосочените 700 блокчейн предприятия, 83 от тях са научноизследователски институции и 34 са банки.
Освен това, над 500 инвестиционни и финансиращи събития се състояха в държавата.
Например, през януари, администрация за киберпространството на Китай въведе регулации за блокчейн фирми, опериращи в страната, включително правила срещу анонимността.
Докладът също така отбелязва инициативите за блокчейн на общинско ниво, като тези, докладвани в Пекин, Шанхай и Гуанджоу в края на миналата година.
CCID твърди, че местните иновации в индустрията са добри, като интернет гиганти, стартъпи, изследователски и финансови институции се стремят към по-нататъшно развитие в пространството. Агенцията твърди, че броят на блокчейн патентите, подадени в Китай през първата половина на 2019 г. е бил 3,547, като общият брой на патентите, публикувани през 2018 г. надвишава 2,435.
Според института за блокчейн изследвания на CCID, Китай пусна 151 случая на заявления за блокчейн през първата половина на 2019 г. Приложенията са от значение за 28 области, включително финанси, електронно правителство, медицински грижи, защита на интелектуалната собственост и проследяване.
CCID е китайска правителствена организация, която се отчита пряко на Министерството на индустрията и информационните технологии и има за задача да подпомага развитието на информационните индустрии в Китай.
Наскоро китайският президент, Си Дзинпин, призова страната да ускори приемането на блокчейн технологии, за да стимулира иновациите и индустриалната трансформация.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.