Компютърният учен и генерален мениджър на WeWork South Africa, Стафорд Маси, заяви, че Биткойн (BTC) ще промени бъдещето на човечеството повече от всички други технологични иновации.
В реч, представена на срещата на върха на SingularityU South Africa на 16-и октомври, Maси – бивш изпълнителен директор на Google Африка – каза, че предоставянето на размяна на стойност без посредници – Биткойн, е най-големият дар, който човечеството някога е получавало от технологична гледна точка.
Маси твърди, че докато крипто портфейлът е „погрешно представен, разглеждан като сложен и некоректно използван “, той ще направи революция в глобалната търговия. Основният му потенциал, продължи той, не е за развитите и вече силно дигитализирани икономики, нито за неформалните икономики с доминираща парична наличност, а за онова, което той нарече „трети икономики“, в които бартерните системи все още преобладават:
„Третата икономика е икономика, при която хората нямат достъп до електронни форми за разпространение на стойност или пари […] Помислете за хората, които живеят на два часа извън Шанхай, централното крайбрежие на Китай. Те ще използват Биткойн за търговия и отключване на международни транзакции извън съществуващите рамки по начин, който нито вие, нито аз можем да си представим.“
Маси също спомена основните погрешни схващания за биткойн, като например предполагаемата възможност за проникване (хак) – подчертавайки, че „борсите могат да бъдат хакнати, а не биткойн“.
Успоредно със застъпничеството си за децентрализация, Маси направи равносметка на възхода на технологичните корпорации като прелом за световните пазари:
„Когато се комбинират, нетната стойност на активите на Apple, Amazon, Alphabet, Facebook и Microsoft представлява същата стойност като комбинираните компании на S&P 500, и това е изключително, защото в историята никога не сме виждали концентрация на подобно богатство. В комбинация, тези компании имат стойност, която се равнява на брутния вътрешен продукт на някои страни.“
WeWork, който отчете изключителен растеж, отмени планираното първично публично предлагане в размер на 47 милиарда долара на фона на редица спорове, относно бизнес модела и корпоративното управление.
По-рано тази седмица се появиха съобщения, че фирмата е готова да уволни 2000 служители – приблизително 13% от работната си сила.
Този септември бе публикуван анализ на перспективите за интегриране на криптовалутите в Южна Африка, втората по големина икономика на континента, което показват някои скорошни изследвания, има най-висок коефициент на собственици на криптовалути сред интернет потребителите – 10.7%, в световен мащаб.
Биткойн отново отразява глобалните тенденции в областта на ликвидността – и това може да има сериозни последици през следващите дни.
Крипто пазарът демонстрира признаци на предпазлив оптимизъм. Макар че цените остават високи, показателите за настроенията и търговската активност предполагат, че инвеститорите се отдръпват, за да преоценят рисковете, вместо да се впускат допълнително.
Анализаторите на Citigroup твърдят, че ключът към бъдещето на Биткойн не са циклите на добив или халвинга, а притокът на ETF-ите.
Според доклад от 25 юли на компанията за крипто финансови услуги Matrixport ВТС може да навлезе в типичната лятна фаза на корекция.