По-рано тази седмица инвестиционната компания “VanEck” говори за Биткойн в изключително впечатляващо представяне от 31 страници.
В блог публикация от 8-ми октомври, VanEck се съсредоточи върху трите причини за включване на BTC във всяко инвестиционно портфолио.
Публикацията на VanEck започва с обяснение за разликата между два типа стойност:
Ако приемем, че Биткойн е актив, имащ парична стойност, ето няколко добри причини за включването му в инвестиционен портфейл:
Много ниската корелация на BTC с традиционните класове активи, като пазарни индекси, облигации и злато, може “потенциално да увеличи диверсификацията на портфейла”.
Както показва графиката по-долу, дори разпределянето на много малък процент от инвестиционния портфейл в Биткойн може значително да подобри “кумулативната възвръщаемост на портфолио с 60% акции и 40% облигации, като само минимално би повлиял на неговата волатилност”.
В публикацията се дефинира “коефициент на запас към потока“ (stock-to-flow) като “сумата на актив, която се съхранява в резерви, разделена на сумата на този актив, произведена за даден период от време”.
VanEck казва, че въз основа на исторически данни, оскъдността на Биткойн, измерена чрез съотношението на запасите към потока, има потенциал да се увеличи стойността му.
Компанията също така твърди, че халвингите (т.е. намалението на възнагражденията за блоков добив с 50%, което се случва приблизително на всеки четири години) “предизвиква” оскъдица и че цената на Биткойн “исторически се е увеличава след халвинг”.
Според нова графика, споделена от Bitcoin Magazine Pro, настоящият пазарен цикъл на Биткойн може би навлиза в последния си етап – до потенциалния пазарен връх остават по-малко от 100 дни.
SpaceX прехвърли 1,308 BTC – на стойност около $150 милиона – на нов адрес в портфейла си, с което отбеляза първата си ончейн активност от повече от три години.
Биткойн се консолидира около $119,000 след достигнатия миналата седмица исторически връх над $123,000.
Биткойн регистрира най-големия си нетен приток към борсите от юли 2024 г. насам, което е сигнал за потенциална промяна в пазарното поведение.