Цената на Биткойн, като цяло се търгува по-ниска на 11-и октомври, след като внезапната нестабилност прекъсна страничния тренд от началото на седмицата.
Ентусиазмът беше краткотраен, като последвалият срив свали двойката под предишните нива. Дневните загуби за Биткойн възлизат на 2.3% към края на деня, като най-голямата криптовалута остана 2.6% нагоре за седмицата.
Пазарите се отърсиха от събития, за които се предполагаше, че ще имат силен ефект върху тях. Със сигурност голямото разочарование е решението на Комисията за ценни книжа и борси да отхвърли най-новия Биткойн борсово търгуван фонд(ETF).
Предишните откази на подобни предложения бяха натиснали цената на Биткойн. Друго голямо предложение на ETF бе оттеглено от спонсорите му през септември, което намеква за липса на доверие в получаването на одобрение.
Все пак в краткосрочен план анализаторите предполагат, че Биткойн няма да бъде повлиян.
Ван де Попе каза, че 8,300 долара, като месечна цена на откриване, е силна подкрепа, като съпротивата около $ 8,500 остава сериозна.
За другия крипто търговец Скот Мелкер скорошната активност беше изчислена от големи притежатели на криптовалути. Той каза следното:
Не мисля, че китовете са спрели активността си. Просто мисля, че те започнаха да търсят ликвидност, за да продават и шортват, а регионът около $ 8,800 беше предсказуема област за това. Стимулирането на цената, с цел достигане на ликвидността, беше логичен ход.
На алткойн-пазара деня също беше сравнително слаб. В съответствие с BTC, основните от първите двадесет криптовалути отчитат загуби за деня от 2-3%.
На 13 юли Биткойн достигна нов исторически връх над $119,000, като продължи бичия си импулс благодарение на институционалното натрупване, намаляващите валутни резерви и техническите модели за пробив.
Главният изпълнителен директор на Galaxy Digital Майк Новограц поднови дългогодишната си вражда с икономиста и привърженик на златото Питър Шиф, след като последният за пореден път разкритикува Биткойн.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.