Смартфоните, POS хардуерът и крипто портфейлите са бързо разрастващ се сегмент на блокчейн индустрията.
Според новo пазарнo проучванe, публикуванo от MarketsandMarket, се очаква пазарът на блокчейн устройства да нарасне от $218 милиона през 2019 г. до $1,285 милиарда до 2024 година.
Глобалната прогноза, обхващаща 2019-2020 г., разглежда няколко сегмента, включително блокчейн смартфони, крипто хардуерни портфейли, криптомати, ПОС терминали, персонални и корпоративни приложения и кабелна, и безжична връзка.
Проучването обхваща Северна Америка, Европа, Азиатско-Тихоокеанският регион и останалата част от света, подчертавайки водещите компании.
Основни участници на пазара са:
Ledger SAS (Франция)
HTC Corporation (Тайван)
Pundi X Labs Private Limited (Сингапур)
Filament (САЩ)
GENERAL BYTES R.O. (Чехия)
RIDDLE & CODE (Австрия)
AVADO (Швейцария)
Sikur (САЩ)
SIRIN LABS (Швейцария)
Blockchain Luxembourg S.A. (Великобритания)
SatoshiLabs (Чехия)
Genesis Coin Inc. (САЩ)
Lamassu Industries AG (Швейцария)
Изследователите отбелязват:
„Предварително конфигурираните устройства, оборудвани с операционна система, позволяват достъп до блокчейн от нормална мрежа. Те се използват за предоставяне на достъп до Web3 и лични сървъри за дома в блокчейн мрежи.
Тези устройства се възприемат основно в отрасли като банково дело, финансови услуги и застраховане (BFSI), правителство, търговия на дребно и електронна търговия, пътувания и хотелиерство, автомобилостроене, транспорт и логистика, ИТ и телекомуникации, и др.“
Според доклада, Северна Америка е лидера в това отношение и се очаква да се съхрани като най-големия пазар за блокчейн през следващите пет години.
Въпреки дългия списък от затруднения и предизвикателства, които остават между блокчейн предприемачите и създателите на политики в САЩ – от продължаващата липса на ясни насоки от федералните регулатори, до изявленията на президента Доналд Тръмп и министъра на финансите Стивън Мнучин, САЩ отчитат най-големия дял от пазара на блокчейн устройства в Северна Америка през 2018 г.
Съединените щати също са дом най-много криптомати и битомати с 3507 машини в цялата страна от приблизително 5 594 инсталирани по целия свят, според CoinATMRadar.
Изследователите отбелязват:
„Северна Америка доминира на световния пазар на блокчейн устройства, тъй като регионът рано прие технологията.
Северна Америка са сред първите, които интегрират иновативните технологии, тъй като банките, правителствените агенции и финансовите институти в този регион са изправени пред все по-големи предизвикателства, свързани със сигурността и прозрачността на данните, и транзакциите.“
Виетнам официално стартира NDAChain – национална блокчейн инфраструктура, предназначена да подкрепи стратегията за дигитална трансформация.
Разработчиците на Solana представиха ново предложение, което има за цел да повиши още повече производителността на мрежата.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.