В резултат на двудневната си политическа среща, Федералният резерв на САЩ окончателно одобри намалението на лихвения процент с четвърт пункт, съобщава CNBC.
Антъни Помплиано, съосновател на Morgan Creek Digital, вече заяви, че това може да е „ракетно гориво за биткойн“.
По-рано той обясни, че паричната политика на централната банка може да подхрани растежа на цените на биткойн, като се има предвид, че тя ще обезцени американския долар.
Все пак, президентът Доналд Тръмп на пръв поглед изглежда разстроен от решението на ФЕД, като се има предвид, че той поиска по-големи намаления на процентите по-рано.
Според MarketWatch, американската фондова борса пое удар, след като стана ясно, че има шанс централните банки да не намалят лихвите още веднъж тази година. В момента Dow намалява с 0,73 процента.
Цената на биткойн стои малко под нивото от $10 200.
Новините за ФЕД със сигурност ще имат широкообхватни последици, които ще засегнат криптовалутите.
Изпълнителният директор на BitMEX, Артър Хейс, прогнозира, че количествените мерки за облекчаване на ФЕД могат да тласнат цената на BTC до $20 000.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.