Приходите от добив на биткойн за всички времена достигнаха $14 милиарда, според данни от Coin Metrics.
И докато хеширащата мощност при копаенето на биткойн се увеличава, което прави добивът по-малко печеливш, копачите все още печелят повече от всякога.
На приходите от добив на биткойн им отне осем години, за да достигнат за първи път $5 милиарда, като за последното бяха нужни само осем месеца – достигайки $10 милиарда около август 2018 г. Оттогава процентът на новите приходи се забави донякъде, като в момента е на път да пробие $15 милиарда в началото на 2020г.
Хеширащата мощност на Биткойн експлодира по подобен начин в края на 2017 г., когато първата криптовалута започна своя бичи пазар, който доведе актива до върхови стойности. В началото на 2018 г. мощността беше 15 хеша в секунда, достигайки върха си през септември 2018 г. от 60 хеша в секунда. През последните месеци биткойн постигна нови рекорди.
Докато хеширащата мощност се повишава, приходите се увеличават с все по-високи темпове. Така че, докато копачите не взимат всички приходи от тези $14 милиарда, те все още правят големи печалби. Но тъй като хеширащата мощност продължава да расте, докато цената изпитва затруднения, това може да бъде на път да се промени.
В речта си на Consensus 2025 в Торонто, съоснователят на Етериум Антъни Ди Иорио представи нюансирана гледна точка за развиващите се отношения между двете най-известни криптовалути в света.
Бразилия се присъедини към списъка на страните, в които публичните компании приемат Биткойн като дългосрочна финансова стратегия.
В рамките на нарастващата тенденция към индиректни инвестиции в Биткойн, през първото тримесечие на 2025 г. 14 американски щата значително увеличиха участието си в Strategy.
Ерик Тръмп се позиционира в центъра на следващата голяма вълна за Биткойн – добивното дело.