Приходите от добив на биткойн за всички времена достигнаха $14 милиарда, според данни от Coin Metrics.
И докато хеширащата мощност при копаенето на биткойн се увеличава, което прави добивът по-малко печеливш, копачите все още печелят повече от всякога.
На приходите от добив на биткойн им отне осем години, за да достигнат за първи път $5 милиарда, като за последното бяха нужни само осем месеца – достигайки $10 милиарда около август 2018 г. Оттогава процентът на новите приходи се забави донякъде, като в момента е на път да пробие $15 милиарда в началото на 2020г.
Хеширащата мощност на Биткойн експлодира по подобен начин в края на 2017 г., когато първата криптовалута започна своя бичи пазар, който доведе актива до върхови стойности. В началото на 2018 г. мощността беше 15 хеша в секунда, достигайки върха си през септември 2018 г. от 60 хеша в секунда. През последните месеци биткойн постигна нови рекорди.
Докато хеширащата мощност се повишава, приходите се увеличават с все по-високи темпове. Така че, докато копачите не взимат всички приходи от тези $14 милиарда, те все още правят големи печалби. Но тъй като хеширащата мощност продължава да расте, докато цената изпитва затруднения, това може да бъде на път да се промени.
Регистрираните в САЩ спот Биткойн борсово търгувани фондове (ETF) на преминаха важен праг, надхвърляйки $50 милиарда в общи нетни постъпления — сигнал, че институционалния прием на ВТС се ускорява.
В сряда Биткойн премина границата от $112,000, като за кратко достигна нов рекорд, преди да се понижи леко до $111,000.
Нов доклад на CryptoQuant подчертава исторически силна обратна корелация между американския долар и Биткойн, която може да сигнализира за следващия етап на крипто пазара.
Според нови данни от CryptoQuant, ликвидността на Биткойн от страна на продавачите достига критични нива, което потенциално поставя основите за следващото голямо покачване на цените.