Voltage Finance претърпя хак, водещ до кражбата на $4 милиона в стабилни монети и криптовалути.
Поредният експлойт на DeFi протокол доведе до загуба на милиони.
Voltage Finance обяви кражбата в Twitter на 31-ви март.
„Узнахме за пробив в платформата за кредитиране [Voltage Finance]… водещ до кражба на [$4 милиона].“
Бяха откраднати различни стабилни монети, включително USDCoin (USDC) и Binance USD (BUSD). Откраднати са и WBTC и WETH. Fuse Dollar (FUSD) и неговият аналог FUSE, който не е стабилна монета, също бяха откраднати.
Voltage увери потребителите, че всички средства под нейното попечителство са в безопасност, включително стейкнати токени и токени в пулове за ликвидност. От протоколха добавиха, че договорите им са били обект на различни одити.
Адресът на хакера е маркиран в Etherscan и Voltage призова централизираните борси и Circle да блокират транзакции от този адрес. Voltage сега се опитва да се свърже с хакера и да договори награда за връщане на средства.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн скочи с над 100% след значително обявление
Платформата добави, че работи със своя партньор за кредитиране Ola Finance, за да проучи проблема.
Ola Network заяви, че скоро ще публикува официален доклад с подробности за експлойта. Междувременно той одобри доклад на трета страна от фирмата за блокчейн сигурност PeckShield.
Peckshield заяви, че хакът се дължи на грешка при повторно влизане, която позволява на хакерите да източват кредитния пул. Тази уязвимост възникна от проблем между токените ERC-677/777 (основата на повечето от засегнатите стабилни монети) и форкове на Compound Network (нещо, което Ola Network позволява на разработчиците да създават).
Свързани атаки се случиха срещу Hundred Finance (форк на Compound Finance) и Agave (форк на Aave) около 15-ти март. Около $11 милиона общо бяха откраднати по време на тези атаки.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.