Криптовалутите са три пъти по-популярни сред американските милениали като дългосрочна инвестиция в сравнение с поколение X.
Според резултатите от националното банково проучване, публикувано на 17-ти юли, 17.9% от милениалите са избрали крипто като най-добрата дългосрочна инвестиционна опция – приблизително три-пъти повече сравнение с по-ранните поколения.
В по-широк план, проучването разкри, че криптовалутите са седмата най-популярна инвестиционна опция сред американците като 4% от респондентите ги избират като основен избор за минимална 10-годишна инвестиция.
Тази стойност от 4% все пак е по-ниска от 5% от анкетираните, които избраха „Нито едно от споменатите“ в отговор на списък с активи, в които биха избрали да инвестират парите си в дългосрочен план.
Най-популярният клас активи с 31% избираемост – са недвижимите имоти, независимо от срива на недвижимите имоти през 2008 г. и очакваното забавяне през тази година.
Както бе съобщено, 49% от американците и британците са разкрили, че няма да се доверят на Facebook по отношение на дългоочакваната стабилна монета – Libra, цитирайки опасения за личната информация.
Проучване от пролетта на 2019 г. показва, че 11% от американското население притежава Биткойн, което показва, че притежанието на BTC е „демографска мега-тенденция“, водена от по-младото поколение във възрастовата група между 18 и 34 години.
Въпреки това 89% от гражданите на САЩ са чували за криптовалута, независимо от тяхното поколение.
През същия месец, отделно проучване установи, че около 3% от американските пенсионери притежават Биткойн.
Междувременно, проучване, проведено по-рано този месец, предполага, че за 26% от поколението Z – което обикновено се определя като родено след 1997 г. – е възможно или много вероятно да купят криптовалута през следващите 6 месеца.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.